Dobar dan, kada opipam jaje, desno mi je vece od levog, ali golim okom se ne vidi razlika, osim sto prelazi i na levu stranu (na stranu levog jaja) . Imam sportsku herniu (na leto cu na operaciju) , pa me zanima da li ima to veze sa velicinom jajeta. Takodje sportska hernia mi se pojavila na desnoj strani. Zanima me da li ima veze sportska hernia sa jajima. Hvala, unapred.

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Hernija, ako je veca spusta se u skrotum i onda je iznad testisa. Ako je vratite u trbuh, testis ostane
      sam u skrotalnoj kesi, ako se radi o stecenoj kili. Ako je hernija urodjena onda je testis u kilnoj kesi i on se pomera iz skrotuma prema trbuhu kroz ingvinalni kanal zajedno sa kilom. Ultrazvukom se jasno diferencira
      testis od kile.