Postovani doktore, imam djevojcicu koja od 2008. Ima probleme sa urinarnim infekcijama. Od analiza su joj radjene dinamska i staticka sintigrafija bubrega i uz abdomena. Sad treba da radi i mcug. Mene zanima koliko je do sada bila izlozena zracenju i koliko je stetno (koje su posledice) i kako se radi mcug i koliki je stepen zracenja. Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Kod male dece je cesto infekcija posledica vur-a / vezikoureteralnog refluksa-vracanja mokrace u bubrege pri
      mokrenju/. To se dijagnostikuje mikcionom cistouretrografijom /mcug /. To je snimanje besike sa
      kontrastom na rentgenu. Zracenje postoji ali je zanemarljivo u odnosu na korist koja se dobija.