Ja i suprug vec 3, 5 godine pokusavamo da postanemo roditelji. Moj suprug je skoro radio spermogram i rekli su doktori da je sve uredu osim likvefakcije koja je produzena i nije u granicama normale, (90 minuta) . Da li to može da bude razlog nezačeća. I sta treba da se pije od lekova da bi se ona poboljsala? (inace suprug je radio ultrazvuk kod urologa i sve je u redu) .

    Odgovoreno: 09. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Likvefakcija sperme znaci razvodnjavanje sperme posle ejakulacije
      u vremenu od 20 do 30 a maksimalno do 60 minuta od ejakulacije.
      desava se pod enzimima prostate. Kada je taj proces poremecen, znaci da se
      nesto desava na prostati. Najcesce je to zapaljenje prostate.
      treba da se suprug javi urologu da se vidi da nema varikocelu i da uradi spermokulturu,
      urinokulturu i briseve uretre, ukljucujuci i one na hlamidiju i mikoplazme.
      dok stignu rezultati da uzima oxymax, omega 3 kaps i probio balance.
      za vise mozete da se javite na moj e mail.