Postovani, moj sin ima 2. 5god. Jutros se probudio placuci i govoreci da ga boli penis. Nakon sat vremena, kad urinirao, plakao je. Inace, nosi pampers, ali je zadnjih 4-5 dana insistirao na tome da nosi gacice, tako da se desavalo da se upiski, iako bih ga odmah presvukla, posumnjala sam na infekciju tako da smo odmah otisli u dom zdravlja. Doktor koji ga je pregledao, odnosno sa razdaljine od oko 1. 5m, pogledao penis, prepisao je mast chloramphenicol 3x u toku dana, i dao uput za laboratoriju (za nalaz mokrace) . Odmah po dolasku kuci, dete se upiskilo i na gacicama je bilo krvi. Zvala sam doktora koji kaze da nije nista alarmantno i da nema potrebe za nikakvim daljim analizama. Da ujutru odnesemo urin na pregled i to je sve. Bojim se da se nesto ne iskomplikuje, i plasi me to sto je oba puta, kada je piskio od jutors, bilo krvi (kruzic velicine 1cm) na vesu, odnosno sad pelenama jer sam iz straha da se dodatno ne prehladi insistirala na vracanju pampersa. Da li da odvedem dete kod urologa i da li mi mozete preporuciti gde to privatno mogu uraditi, ukoliko sumnjate da samo mast nije dovoljna za dalji tretman. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 07. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Ako je nalaz mokrace uredan, verovatno da nije nista alarmantno. Samo mala upala
      prepucijuma. Bit ce dovoljno pranje vodom i sapunom. Ako kojim slucajem kozicu ne mozete prevuci
      preko glansa, onda ga vodite urologu.