Postovani, molim vas da mi protumacite rezultate spermograma: volumen 2. 1 ml, boja bledozuta, viskozitet 0, likvefakcija zavrsena, ph 7. 6, konc. Spermatozoida 9 (>20) , pokretni posle 30 min 0, 50, slabo pokretni 0, 30, nepokretni 0, 20, normalni 0, 50, patoloski oblici 0, 50, leukociti 3-4, stepen pokretljivosti 1, oblik kretanja 1, aglutinacija nema. Sta dalje? Hvala.

    Odgovoreno: 07. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Smanjen broj, pokretljivost dobra, oblik-forma dobra. Poviseni leukociti.
      u pitanju je infekcija. Treba tragati za njom. Spermokultura, urinokultura, brisevi uretre na
      bakterije i gljivice kao i na hlamidiju i mikoplazme. Traziti i trihomonas.
      lecenje u zavisnosti od nalaza.