Zovem se miljkovic obrad, operisan samo od tumora na besici pre 6 godina u leskovcu, i ponovo u rusiji januara ove godine, gde mi je uspostavljena dijagnoza c 67. Primio sam neku vrstu hemo terapije koja ide kroz katetar u besiku, ali posle terapije su nastupili bolovi, i pronadjene su mi bakterije u mokraci, sto je onemogucilo dalje primanje terapije. Da li su bolovi i bakterije mozda reakcija terapije. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 07. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Da posle operacije tumora besike vrsi se instilacija bcg ili citostaticima
      da bi se predupredio recidiv tumora.
      cesto se tada unese infekcija ili se ona razbukti zbog oslabljenog imuniteta bolesnika.
      u takvim situacijama ja preporucujem tecni kiseonik uz antibiotike.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #55093

    • Postovanje, mom tati je opet lose, posle operacije on je primio 6 vakcine, i jedno vreme je bio dobro, medjutim opet se pojavio tumor i to 2 na besici i operisan je po 3 put u leskovcu pre 2 nedelje, operacija je protekla malo teze primecujemo da mu nije dobro, volela bi da cujem vase misljenje sta dalje sa terapijom, i dali ce mom tati biti bolje? Unapred hvala, ana.