Dobar dan postovani, interesuje me kakva je mogucnost vantelesne oplodnje kod dijagnoze azoospermija? Moj brat i njegova supruga su odlucili da krenu na istu pa su me zamolili da vam postavim pitanje. Predlozena je biopsija testisa. Interesuje me vase misljenje. Nemojte molim vas da i vi sad kazete treba jos ovo da mi posaljete ili ono, situacija je jasna. Nadam se vasem brzom odgovoru, s postovanjem, rade

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Za vantelesnu oplodnju trebaju spermatozoidi.
      azospermija znaci da spermatozoida u ejakulatu nema. A nema ih zbog toga sto ih testisi ne
      produkuje ili, ako ih testisi produkuju, sto negde postoji zastoj u transportu spermatozoida
      do spoljasnje sredine.
      zato je vasem bratu i predlozena biopsija.
      na ovim stranicama je puno pisano o tim problemima pa uzmite malo i informisite se.