Poštovani moj problem je dugogodišnji imam kamenčiće u oba bubrega, pojav ljuje mi se u urinu krv koja je predhodno pra ćena bolovima u bubrezima ibešici posle par sati urin se pročisti, nalazi uree oko7 kreatinioko90 urin-ph kisela, gustina1010, sediment nekolikoeritr. 2-3leukocita malo bakterija. Psa-1, 38, urinokultura zadnjih nekoliko nalaza sterilna dok se na brisu uretre pre nedelu dana pojavila stafilokoccus species u velikom broju o-nacefaleksin i baktrim (baktrim alerg. Od ranije) počeo sam da pijem cefaleksin i do bijem alergiju posle prvetab. Uradim ponovo bris pojavise morganela morgani o-ciprocinal, gentamicin, amikacin. Osećam peckanje u uretri, prostata jeoko25 gr. Molim za savet jer isupruga se leči od eserihije i ginekoloških problema, kod nje su radjene urinokultura ibrisevi, ali bez nekog pobolj šanja iako prima terap. Već 15 dana. 10dana gentam. I panklav zatim cefaleksinu toku 14 dana i na kraju po ponovljenoj urinokul. Treba da nastavi 10 dana sa nitrofurantonom po anti biogramu, da nije to mnogo

    Odgovoreno: 06. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Malo se informisite sa ovih stranica jer je mnogo pisano o infekciji eserihijom.
      eserihija, problem vase zene, tesko da moze da se iskoreni, pa makar popila
      i tonu antibiotika. To je zato sto se zna da kod nekih ljudi urodjeno ne postoji jedna
      materija u celijama sluzokoze urogenitalnog trakta koja je zaduzena za borbu bas protiv
      eserihije i dok pijete antibiotik sve je dobro, ali vec posle kratkog vremena sve pocinje
      iz pocetka. Pristup lecenju eserihije mora da bude drugaciji.
      a sto se tice vase kalkuloze, najbolje je da je eliminisete. Uzimajte sto vise tecnosti.
      idite kod vaseg urologa i vidite da li je za razbijanje, operaciju? Nemojte da ispadne da krv u
      mokraci bude iz nekog drugog razloga.