Postovani doktora molio bih vas da mi procitate nalaz spermografije i da mi kazete sta dalje da radim! Imam prosirenu venu da desnom testisu! Radio sam i spermokulturu ali su rezultati uredu! Saljem vam "sliku" sa rezultatom! Unapred hvala!

    Odgovoreno: 04. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Spermogram je dobar sem lako smanjenog procenta pokretljivosti
      spermatozoida.
      nije mi jasno kakvu to venu prosirenu imate na testisu pa se javite
      vasem urologu da vidimo da nemate kojim slucajem varikocelu.
      mozete uzimati lekove za poboljsanje pokretljivosti. Prekinuti pusenje.
      dosta tecnosti. Javite se sa nalazom urologa ili pak sa
      ultrazvukom skrotuma po pitanju varikocele. Obavezno se pozovite na broj ovog pitanja.