Postovani doktore! Hteo sam da pitam, imam kile pa dali ce to uticati na moje potomstvo, i dali cu uopste imati dece zbog toga? Hvala

    Odgovoreno: 04. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Ako su testisi normalno spusteni u skrotum, hirursko resavanje obostrane hernije
      nece uticati na spermatogenezu, odnosno vasu plodnost. Ako su testisi
      u urodjenim kilnim kesama, onda je moguce ostecenje vaskularne peteljke
      testisa a sto zavisi od primenjene operativne tehnike hirurga.
      u svakom slucaju kile se resavaju operativno.