Postovani doktore bocokicu, s vremena na vreme zaboli me sa leve strane kod prepone, isao sam kod hirurga nakasljavao sam se, on me pipao i rekao da je pocetna kila. Da li ona mora da se operise ili mogu trbusnjacima da ojacam, pa da ne idem na operaciju ili. . . . . . . . I jos jedno pitanje na levom testisu imam jednu izrazenu venu (kao na rukama, nogama. . Itd) , ali samo jednu, radio sam uz i sve je u redu. Interesuje me da li je moguce imati izrazenu, vidljivu venu na testisu (kao npr. Na rukama) i da li uz moze da se vidi varicocela?

    Odgovoreno: 03. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Hernija/kila/ se moze izleciti samo operativno. Kod vas posto je pocetna,
      moze jos da saceka.
      sto se tice vene na skrotumu ne mora da vas zabrinjava.
      ultrazvukom se vidi varikocela.