Poštovani! U zadnja 4mjeseca imam uroinfekt koji se u ta 4mjeseca ponavljao 5puta. Nakon antibiotika stalno bi se ponavljala infekcija. Simptomi koji su mi se javljali jesu pečenje, žarenje, bol pri mokrenju koja nije prestajala nakon mokrenja već je stalno prisutna! Nakon sedimenta urina, krvne slike i uzv bubrega, mokraćnog mjehura, žučnog mjehura i jetre nalazi su bili skroz uredni. Nalazi urinokulture si mi pokazali da imam proteus mirabilis-preko 100 000bakterija u 1ml prema antibiogramu bakterija je osjetljiva na: norfloksacin, gentamicin, kotrimoksazol, ceftibuten, amoksicilin+kl. Kiselina, cefiksim, cefuroksim, cefalotin, amoksicilin. Zanima me o koliko se teškoj infekciji radi te koliko traje liječenje. Unaprijed zahvaljujem

    Odgovoreno: 28. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Proteus mirabilis napada sluzokozu urogenitalnog trakta kod ljudi sa oslabljenim
      imunitetom. O toj bakteriji je na ovim stranicama mnogo pisano pa prolistajte pitanja malo u nazad.
      lecenje je kod vas antibiotikom po antibiogramu. Radite na jacanju imuniteta. Uzimajte dosta tecnosti. Vodite racuna o ishrani. Fitopreparati-paraproteks, probiobalance, oega 3.
      www. Calivita-srb. Com