Pre dva meseca sam imao jake bolove u predelu testisa. Na ultrazvuku je utvrdjeno da imam varikocelu ali malo povecanog obima, i pregledom je utvrdjeno" uvrnuce repa epididima". Zanima me kako dolazi do toga, i sta treba ili ne treba da radim da mi se to nebi povratilo?

    Odgovoreno: 27. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Varikocela ne daje bolove a za uvrnuce repa epididimisa nisam bas siguran. Verovatno
      se radi o nekom zapalenju, ali je moguce da je bila i torzija testisa pa je spontano doslo
      do detorzije, sto se retko desava.
      sve u svemu treba iskljuciti moguce zapaljenje prostate.