Poštovani probaću da budem kratak i jasan po preporuci, nadam se brzom odgovoru! U braku smo 5, 5 god. Supruga je imala 2 spontana u prve dvije godine braka, nakon toga nije više ostajala u drugom stanju. Da vas sad ne zamaram oko toga šta smo sve radili oboje, ukratko-hormoni, bakterije, hsg, asa nalaz sve je u redu. Ne pušim, ne pijem i nisam gojazan, jedino malo manje imam fizičkih aktivnosti. Ginekolozi smatraju da je problem u mom spermogramu, radio sam ih više zadnjih 2 god. I svi su slicni, a zadnji izgleda ovako: ph-8, 0 likvefakcija- do 30min zapremina 7, 0 ml broj spermatozoida u ccm 23, 0 *10^6/ml broj spermatozoida u ejakulatu 161, 0 * 10^6/v pokretnih sperm. 85% posle 4h 64% posle 7h 51% posle 12h 11% . . . I još piše dodatno ispitivanje primenom aparata sperm quality analyzer sqa ii b tfsc: 2. 400. 000/ml smi 73 pijem proxeed vec 3mjeseca i planiram da radim uskoro opet spermogram. Moje pitanje je: kakav je ovo rezultat spermograma, i sta vi predlazete i kakve su nase sanse za prirodnu oplodnju? (supruga ima takodje 33god) unaprijed veoma zahvalni!

    Odgovoreno: 27. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Vas spermogram je sto se tice pokretljivosti spermatozoida dobar, ali niste dali podatke o formi
      spermija.
      proxeed plus se daje kod slabije pokretljivosti speratozoida.