Postovani, bio bih nekome zahvalan da mi kaze sta moze da bude, operisan sam pre skoro 3 meseca i nakon smirivanja bolova, uvek sam u predelu prepone osecao bol slabijeg intenziteta koji je povremeno nestajao, a povremeno se vracao-kao da hoce nesto da opet iskoci. Pre 7 dana taj bol je jos jaceg intenziteta i isto tako dodje i nestaje povremeno. Cak nekad i kad lezim, osetim ga, ali to se redje desi. Isto tako kada se smejem malo duze-osetim taj bol-to je slican bol kao kada sam imao kilu pre operacije, samo slabiji. Kila se nije povratila-iako je bol prisutan, nista nije iskocilo. Ugradjena mi je mrezica i povremeno osecam bukvalno bockanje iznutra namestu operacije i danas ponekad kad dodirnem samo mesto operacije na dodir je jos uvek pomalo bolno i žari-pecka. 7dana nakon operacije sam dobio i hematom koji se spustio u testise, pa sam držao peskir da se to vrati u krvotok, medjutim nakon toga sve se to vratilo ali ne skroy i odem kod urologa i on mi ultrazvukom ustanovi vodenu kilu dodatno koju sam isto pre 5 dana operisao, ali uz tu kilu, kada su me operisali su izvadili i krvi koja je ostala od hematoma i koja je iyayvala i jedan vid upale testisa, pa sad pijem lekove i primio sam pa injekcija nakon te druge operacije. Moze li mi neko iskusan reci-taj bol u preponi o kojem sa gore govorio, da li to znaci da hoce kila ponovo da se vrati ili je to znak neke greske pri operaciji-mozda lose stavljena mrezica i sl. Kada bih podizao nesto teze npr 15 kg-ne osecam bol. Da li urolog ultrazvukom moze videti preponsko mesto koje me boli-sta se zbiva sa njim? Hvala.

    Odgovoreno: 27. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Ultrazvuk ne moze pokazati sta je uzrok vaseg bola.
      najverovatnije je da je prilikom prve operacije u sav usao neki od senzitivnih nerava koji
      inervisu bolnu oblast. To ce vremenom prestati, samo treba da imate strpljenje.