Postovani, imam problem sa spermogramom. Do sad sam vise puta radio spermokulturu, poslednji put pre mesec dana. Svaki put je rezultat bio uredan. Radio sam bris na bakterije - mikroplazmu, hlamidiju i ureaplazmu i svaki put je nalaz bio uredan. Bris uretre je bio uredan. Sto se tice preciznih nalaza spermograma, vrednosti tri poslednja spermograma su: 1. Spermogram od 4. 11. 2008: volumen 5 ml broj spermatozoida 44 miliona pokretnih (progresivno pokretnih + umereno pokretnih) 28% normalnih 20% zelatinozni klamp prisutan likvefakcija odsutna viskoznost normalna aglutinacija 5 2. Spermogram od 09. 02. 2009 volumen 4 ml broj spermatozoida 42 miliona pokretnih (progresivno pokretnih + umereno pokretnih) 30% normalnih 20% zelatinozni klamp prisutan likvefakcija odsutna viskoznost povecana aglutinacija 20 3. Spermogram od 07. 12. 2009 volumen 4, 8 ml broj spermatozoida 42 miliona pokretnih (progresivno pokretnih + umereno pokretnih) 40% normalnih 22% zelatinozni klamp prisutan likvefakcija odsutna viskoznost povecana aglutinacija 10 sto se tice operacija testisa nisam ih imao, zauske sam prelezao u 2 razredu osn. Skole, upale nisam imao.

    Odgovoreno: 27. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Smatram da imate uradjene i antispermatozoidna antitela i kariotip.
      ovakvi rezultati spermograma bi trebalo da su povoljni za vto.
      sto se tice prirodne oplodnje? U osnovi mnogih steriliteta leze nepoznati uzroci,
      ali kod vas mislim da je razlog neotkrivena infekcija. Nju mozete poceti leciti
      antibioticima ali ne dugo i odmah se prebaciti na biljne preparate koji treba dugo da se
      uzimaju a da ne izazovu stetu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #54231

    • Postovanje, Molila bih za tumacenje muzevljevog spermograma. Pripremamo se za VTO. Srdacan pozdrav, IVANA T.

    • Molim recite infekcija cega? Kako mse utvrduje da je infekcija - radio sam bris uretre vise puta i uvek je bio uredan. Da dodam da u ejakulatu postoje gromuljice, providne, kao od silikona.