Poštovanje, mom suprugu je data dg. Infertilitas prim. , radio je spermiogram (3 puta) azoospermia, hormonski nalaz sa vrijednostima fsh-2, 71; lh-2, 59; prolaktin 11, 93; testosteron 3, 38; predložena mu je punkcija testisa, moji nalazi su uredni (imala sam jednu trudnoću i porođaj) , zanima nas da li možemo da uradimo inseminaciju, koje pretrage treba da obavimo i gdje je najbolje da odemo (u srbiji) da bi smo krenuli postupak. Molila bih vas da mi konkretnije kažete šta da radimo.

    Odgovoreno: 24. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Azospermija je nedostatak spermatozoida u ejakulatu sto znaci da nemate cime uraditi
      inseminaciju. Neznam sta je suprug sve sem hormona uradio. Ako su vam predlozili punkciju
      epididymisa ili biopsiju testisa neka suprug to uradi, pa mi se javite. U zavisnosti od tog rezultata ce
      se videti sta dalje. Ako imate jos neki rezultat posaljite ga na moj e mail.