Poštovani, mojoj majci je dijagnostikovan stres na bešiku. Rađena joj je operacija podizanja iste, međutim, oporavak ne ide baš onako kako smo se nadali, obzirom da joj je sada, nakon operacije gore nego pre nje. Naime, ranije nije mogla da kontroliše mokrenje pri kašljanju ili kijanju, a sada ne može da ga kontroliše uopšte! Predloženo je da se uradi cistoskopija, pa me interesuje kakav je to pregled i ukoliko možete da mi date neki stručan savet, šta činiti dalje. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 23. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Cistoskopija je endoskopski pregled mokracne besike.
      uradite pre cistoskopije pregled mokrace i urinokulturu da se mozda ne radi o
      postoperativnoj infekciji.
      budite na vezi sa hirurgom. Ako se situacija ne popravi za nekoliko meseci onda
      uradite urodinamska ispitivanja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #54094

    • Ivica jankovic 25. 10. 2012.

      Molim vas recite mi posto moram ici na cistoskopiju dali je to bolno jer sam cuo da je kod muskaraca vise bolnije, koliko traje ta intervencija i dali moze doci do komplikacija. Takodje me interesuje dali dobijam anesteziju i dali se oseca bol za vreme anestezije? Hvala!!!