Postovani. Imam dete od 6god. Hteli bi smo jos jedno dete ali vec dve godine uzalud pokusavamo. Uradio sam spermogram i molim vas da mi objasnite rezultate. Pre godinu dana za suprugu su rekli da je kod nje sve ok. Rezultati su: kolicina 3, 5ml, ph 8, 0, likvefakcija u toku 30min, spermatozoidi 25mil/ml, 88 mil/celom ejak. , 1/2sata p. E. 0, 74zivih, 0, 26mrtvih, 2sata p. E. 0, 42zivih 0, 58mrtvih, 4sata p. E. 0, 22zivih, 0, 78mrtvih. Neprav. Glave 0, 10 nepr. Srednj. Dela 0, 06 nepr. Repa0, 08. Normalnih 0, 76 patoloskih 0, 24. Inicijalna fruktoza 16, 6 mmol/l u nativnom preparatu 1/2sata p. E. Nadjeno je oko 0, 50 progresivno pokretnih i oko 0, 20 slabo pokretnih spermatozoida, 10-12 leukocita i redje grupe manjih aglutinata. Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 24. 02. 2010.
    • Poštovani,
      U vasem spermogramu je dobar broj, pokretljivost i morfologija spermatosoida.
      povisena je fruktoza i leukociti a ne valja ni pojava aglutinacije.
      predlazem da uradite spermokultusu i briseve uretre na bakterije,
      gljivice, hlamidije i mikoplazme. Neka i supruga uradi briseve na hlamidije
      i mikoplazme. Sa nalazima se javite na moj e mail uz
      poziv na broj ovog pitanja.