Postovani, nema mnogo korisnih informacija na internetu o streptococcus agalactiae. Ima podataka kakve bolesti ona moze izazvati, ali nisam pronasla nacine kako dospeva u organizam. Mom suprugu je izolovana u brisu glansa i to u velikom broju. Ja nemam nikakve smetnje, pa se nisam ni analizirala, ali sad sam zabrinuta u slucaju da je ova bakterija polno prenosiva. Dakle, molim vas za odgovor kako je sve on mogao da se zarazi i koji je nacin da se ja zastitim. Mislim da je njegovo stanje od prosle zime kada je imao crvene tackice po glansu, peckanje i svrab, kozica mu je bila suva i pucala, ali se, kao poslednji primitivac, nije obratio lekaru, vec se "lecio" kansenom. Simptomi su se povukli, ali bakterija ocigledno nije. Sad nema ni sekrecije, kozicu jedva, vrlo bolno, povlaci prema korenu i preti mu, izgleda, obrezivanje. On ima zakazano kod urologa, ali sta je meni ciniti? Mnogo vam hvala unapred. S postovanjem, lea

    Odgovoreno: 24. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Radi se o bakteriji iz grupe b streptokoka koja cesto kolonizuje sluzokozu
      debelog creva i ulazi u sastav fizioloske mikroflore creva. U poslednje vreme
      je cest izazivac oportunistickih obolenja urogenitalnog trakta. To znaci da ce samo kod
      onih ljudi sa slabim imunitetom izazvati infekciju.
      upraznjavajte seks sa zastitom a za supruga sa str. Agalacteom koriscenje
      biljnih prirodnih preparata koji treba da mu podignu imunitet i sprece circumciziju.
      za vise informacija imate moj e mail, ali me obavezno podsetite na broj ovog pitanja.