Zdravo saljem vam ovo jer moram dobiti brze mislenje od drugog doktora. Citao sam vase odgovore i na druga pitanja i zamolio bih vas i mene ako ste u mogucnosti da mi pomognete. Unapred hvala. Radi se o mom dedi koji ima 76 god. Deda je imao problema sa cestim mokrenjem na 1 min. I maticni lekar mu je prepisao antibiotik protiv infekciju mokracnih puteva ali nije pomoglo pa posle 3 dana poceo da oseca bol u donjem delu stomaka. Onda sa jakim bolom smo otisli u bolnici. Konstatirali su da mu je besika prepuna i da nije u mogucnost da izmokri pa su mu postavili kateter. Zatim ga je doktor uputio na vise analiza od koji bih vam napisao sta su dobijeni rezultati. Ph-kiselost 5, leukocite 4-5, proteini +, hgb 129g/l, psa 13, 8 urea/bun liquid 16, 25 mmol/l crea jaffe gen2 comp 192 umol/l urina: urinokultura je sterilna nakon inkubacije od 24 casa i u urini je dokazan antibiotik uz ovo imate i sliku od ehodijagnostiku nadam se da cete mi pomoci bar malo zato sto su mi zakazali konsultacije sa doktorom za 25 marta i deda treba da sedi sa kateterom do tada a neznamo sta je problem. Hvala

    Odgovoreno: 23. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Kod vaseg dede se radi o akutnoj retenciji urina /nemogucnosti mokrenja/
      zbog adenoma prostate ili malignoma prostate/povisen psa/. Ali kako psa
      nekada moze biti povisen i kod zapalenja prostate, ne treba zuriti sa procenom.
      deda je na kateteru i sada vise nije ugrozen. Povisena ureja ce se normalizovati
      i za koji mesec, ako se radi o adenomu, bit ce operisan.
      da uzima dosta tecnosti. Ja u ovakvim situacijama predlazem tecni kiseonik
      oxymax /80 kapi u dva litra vode/.
      www. Calivita-srb. Com