Molim vas za misljenje da li je potrebna terapija. Baka je dijabeticar i nalaz je u 1ml urina nadjeno je dve vrste gram pozitivnih koka u ukupnom broju 75000. Verovatna kontaminacija, detaljna identifikacija i antibiogram nisu radjeni, analiza je radjena u gradskom zavodu za javno zdravlje, hvala?!

    Odgovoreno: 23. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da ste kolega.
      kod diabeticara su ceste infekcije, narocito kod lose regulacije secera.
      pojacajte diurezu uzimanjem sto vece kolicine tecnosti, najbolje vode.
      baku postedite od uzimanja antibiotika.
      ja mojim pacijentima u ovakvim situacijama dajem biljne antibiotike sa probioticima
      i omega 3 nezasicenim masnim kiselinama, kao i tecni kiseonik.
      ako vas nesto o tome zanima vi se javite.