Postovani, imam 28 god. , primetio sam da unazad nekoliko godina u ejakulatu postoji zelatinozna masa u vidu gromuljica oblika kapsule, zuckaste boje. Takode, kada ejakuliram cesce to se gotovo i gubi. Inace posle ejakulacije i mokrenja istekne naknadno nekoliko kapi iz polnog uda. Kada treba da mokrim treba da se skoncetrisem i malo vise vremena nego sto je uobicajeno da bi urin potekao. Raden spermogram i nadeno mi je sledece: zap. Ejakulata 3, 2; vreme razvodnjavanja 23 min.: viskozitet normalan ph vrednost 8 normokineza 60% : hipokineza30% : akineza10% : br. U 1cm 52500000 u celom ej. 168000000: nor. Forme 62% : pat. Prom.: glava13% , vrat5% , rep20% . Dijag. Hipospermia. Prisutni po neki le. Inace imam cistu na levom testisu koja ne boli i ne raste. Molim za misljenje. Hvala.

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Hipospermija je smanjen volumen sperme sto kod vas nije slucaj.
      takodjer vam je spermogram, sto se tice forme i pokretljivosti spermatozoida, dobar.
      uradite ispitivanja u pravcu moguce infekcije prostate ili semenih kesica.