Postovani, od prije tri godine povremeno mi se pojavljuje krv u urinu i javlja se tupi bol u predjelu lijevog bubrega i na lijevoj preponi. Od tada sam radila razne pretrage, kao sto su cistoskopija, ivu, urinokulturu, urin na low. Svi ovi nalazi su u granicama normale. Zanima me vase misljenje, koji je uzrok ovih tegoba i na koji nacin ih izljeciti?

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Prvo uradite dinamsku i staticku scintigrafiju bubrega da se vidi
      funkcija uporedna oba bubrega.
      drugo, kada mokrite krv- tog momenta uradite cistoskopiju
      da se pokusa uhvatiti odakle je krvarenje.
      trece, idite i kod ginekologa da on iskljuci moguce ginekolosko krvarenje.
      cetvrto, cesce radite preglede mokrace. Neki razlog sigurno postoji, samo ga treba otkriti.