Primjetio sam da mi je desni testis uvecan javio sam se lekaru i napisao je sledece: lokalno nema promjena, desni testis bi trebalo da bude normalne velicine a lijevi umanjen. I uradio sam nalaz afp & beta - hcg afp - 0. 83 beta-hcg <0. 10 i ustanovio je hidrocelu, i da ukoliko raste da se javim. E sad mene zanima da li to moze da stvara probleme kod plodnosti? I da li ja to trebam da operisem. Imam 20 godina a ovo mi je otrkiveno pre godinu dana. . .

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Operacija hidrocele, ako ista nije toliko velika da vam smeta, moze malo i da se odlozi.
      predpostavljam da je uradjen ultrazvuk testisa i da je tumor iskljucen.
      neznam zasto su radjeni tumorski markeri.
      inace, operacija hidrocele ne bi trebalo da ima nikakve posledice po
      spermatogenezu.