Postovani, koje se bakterije mogu dijagnostikovati iz osnovnog brisa uretre kod muskaraca a za koje se rade specificni testovi? Da li je potrebno raditi direktan preparat na gonokok ako iz osnovnog brisa nisu izolovane nikakve bakterije? (radi se o rutinskoj kontroli posto sam vec uradio briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu i negativni su)

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Iz brisa uretre se uobicajeno rade bakterije i gljivice.
      kao direktan preparat se radi gonokok ali samo kod sumnje na
      isti/curenje zutog gnojavog sadrzaja/.
      specijalni testovi su na hlamidiju i mikoplazme, kao sto ste i rekli.
      ako brisevi nisu resili vas problem postoji mogucnost da na indirektan
      nacin preko briseva partnerke pronadjete uzrocnika.
      i jos dolazi u obzir identifikacija trichomonas vaginalisa kod vas preko
      mokrace a kod partnerke preko vaginalnog sekreta.