Poštovani, imam 63 god. Posle jedne prehlade (sedenje na hladnom) počeli su bolovi u donjem delu stomaka, preponama i donjem delu ledja uz pečenje pri mokrenju. Nisam imao problem sa učestalim mokrenjem, mada mi se mlaz malo smanjio. Pregledom na ultrazvuku ustanovljeno je: prostata homogena, dim. 39x36x30mm sa kalcifikacijama parauretalno do 4mm. Medijalni lobus8mm, hipoehogen. Postmikciono se uočava oko14ccm urina. Urološkim pregledom ustanovljeno je: prostata mala, neosetljiva sa oskudnim eksprimatom. Urin bo, uk sterilna. Postavljena je dijagnoza bhp. Prepisani lekovi proskar 5mg x1 i tamsol, caps. 0, 4x1. (šest meseci) posle tri meseca izvršena urološka kontrola: prostata sasvim mala, zaravnjena i u celini čvrste kapsule. Psa=0. 6. Moj problem je u tome što mi je možda posle jednomesečne terapije potpuno presušila sperma, a posle odnosa osećam blagi bol u testisima koji sutradan prestaje. Moj doktor mi je rekao da je to posledica uzimanja proskara i da će to posle terapije (6 meseci) proći. Stanje generalno mi je vrlo promenljivo (nekoliko dana dobro posle toga nekoliko dana kao na početku ali uvek sa prisutnim blagim pečenjem pri mokrenju, pogotovu na vrhu. Ponovio sam pregled urina i urino kulture i nalaz je negativan. Molim vas za mišljenje. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Vas urolog vam je dobro rekao da je to posledica uzimanja
      proscara / finasterid /. Molio bih vas da dobro proucite prospekt proscara
      i da uocite sva njegova i dobra ali i losa dejstva.
      inace ja mojim pacijentima to retko predlazem.