Doktore, imam jedna jako veliki problem. Bar ja mislim da je problem, a on se sastoji iz vise nekih manjih porblema. Ja sam nedavno napunio 19 godina i nevin sam. Moja djevojka ima 17 godina i ona je bez sexualnog iskustva. Trebalali smo da spavamo ali ja nisam mogao, ne znam zasto. . . . Nakon toga smo pokusali jos par puta (sve ukupno +/- 4-5 puta) i uvijek isti problem. Sa penisom bude sve ok dok ne treba da udje u vaginu. Tada se desi da se olabavi i sve to. . . Svaki naredni put sam bio vise iznerviran i razmisljao sam hocu li uspjeti i pokusao sam da sam sebi ne pravim pritisak u glavi, jer zadnji put sam se toliko tresao neki hajmo reci strah. . . Nakon toga sam ono bio malo u bedaku i cisto sam svakodnevno (mozda i vise nego svakodnevno) testirao da li je sve uredu sa njim. I svaki put dozivim erekciju i sve bude ok, kada masturbiram. Maloprije sma procitao da ucestalo masturbiranje dovodi do umanjenjaj dimenzija, meni se cini da se to meni desilo. . . To je moj drugi problem! Sada pitanje je da li ne masturbiranje vraca u normalu? I treci problem koji me muci je slican predhodnom, a to je da pretjeranim masturbiranjem navikavam se na samozadovoljenje, opet da li ce to doci na svoje ako smanjim samozadovoljenje? Raspitivo sam se po internetu prije nego sto sam postavio pitanje i nailazio sma na rezne savjete kao sto su: "manje kaubojskih filmova" i slicno. Pricao sam sa starijim i iskusnijim i manje vise dosta njih je reklo da im se isto desavalo u pocetku, ja sada ne znam koliko je to vise pocetak da li je to normalno i sta da radim. . . Pocinje mse jako brinuti iako sam vec dovoljno zabrinut, svaki dan pomislim bar jednom na to sve to. . .: - ( ( ( ( ( ( (da li treba da uzimam kakve preparate? Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Ovo kod vas nema veze sa masturbiranjem. Sami ste sebi napravili
      problem, ali obicno to tako bude u pocetku, pa se vremenom situacija normalizuje.
      bez pusenja, vodite sportski zivot. Devojku vise volite i ne dozivljavajte je kao objekat
      za dokazivanje, pa ce sve da dodje na svoje mesto. Budite strpljivi.
      mozete se pripomoci uzimanjem i preparata ali samo biljnih, neskodljivih.
      ako bude trebalo vi mi se obratite na moj e mail pozivom na broj ovog pitanja.