Imam 28 god, suprug 32 god, u braku smo 4 god, bez dece. Svi moji rezultati su u redu dok su rezultati spermograma supruga sledeći: zapr. Ejakulata 1 ccm, ph vrednost 7, 5, normokineza 10% , hipokineza 10% , akineza 80% , broj u 1 ccm 7. 187. 500, normalne forme 83, 6, patološke glava 9, 0% , vrat 4, 5% , rep 2, 7% , sa dijagnozom oligospermia ii, a rezultati nakon tri meseca bili su: zaprem. Ejakulata 2 ccm, ph vrednost 8, 0, normokineza 40% , hipokineza 20% , akineza 40% , broj u 1 ccm 28. 437. 500, u celom ejakulatu 56. 875. 000, sa dijagnozom hypospermia, u nalazu mikrobiološke laboratorije stoji da patogene bakterije i gljive nisu izolovane. Doktorka mi je predložila inseminaciju kao jedino rešenje pa me zanima da li je sa ovim rezultatima moguće da dodje do trudnoće prirodnim putem. Suprug nije posećivao urologa pa me zanima da li uput treba da dobije od doktora opšte prakse i da li je moguće da se ovi rezultati poprave jer ako ne postoji nikakva upala koji bi razlog smanjene pokretljivosti spermatozoida mogao da bude. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ovaj drugi nalaz spermograma je sasvim dobar. Neznam posle koje je terapije
      usledio. U svakom slucaju supruga mora videti i urolog,
      jer razlog smanjene pokretljivosti i broja spermatozoida ne mora biti samo
      infekcija.
      sadasnji nalaz omogucava oplodnju prirodnim putem.
      vasem suprugu predlazem pored terapije koju uzima i tecni kiseonik.
      za vise me mozete kontaktirati na: 063 19 83 742.