Dobar dan doktore! Suprug i ja smo pre tri meseca otkrili da imamo oboje hlamidiju. Jos uvek se lecimo, obzirom da nismo dobili tri negativna rezultata za redom. Moj suprog je radio i spermogram. Rezultati su sledeci: normalne forme 21% , abnormalne forme: 79% , glava 22% , vrat: 0, rep: 57% , izgled: belicast, likvefakcija: 9 min, viskoznost: smanjena, koagulacija: da, ph: 8, 5, broj spermatozoida/ml: 23x10^6/ml, broj spermatozoida/vol: 78, 2 x10^6/vol, progresivno pokretnih: 15% , pokretnih u mestu: 5% , nepokretnih: 80% , leukocita: 1-2. Takodje su mu otkrivene i bakterije morganela morganii i enterococcus spp. U vecem broju. Ginekolog nam je vec rekao da su ovo losi nalazi i da je to posledica infekcije. Suprug je dobio da pije i vitamin e i selen, uz odgovarajuce antibiotike. Kako nam je receno, pretpostavka je da ce se lecenjem hlamidije i uz odgovarajucu fitoterapiju njegov spermogram poboljsati. Mene ipak interesuje, ukoliko se spermogram ne poboljsa, da li bismo eventualno imali sanse da uz iui dodjemo do trudnoce ili bi sa ovakvim nalazom vto bila jedina opcija? Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 21. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Vas ginekolog je dobro rekao da je cela situacija sa spermogramom
      posledica infekcije.
      ovakve vrednosti spermograma omogucavaju vto, ali mislim da cete i prirodnim
      nacinom imati oplodnju.
      postoje "biljni antibiotici"koji su bezbedni i prirodni i mogu sa dugo uzimati i narocito su
      za infekcije hlamidijama.
      uz poziv na broj ovog pitanja mozete me kontaktirati preko mog e maila.