Postovani doktore pre oko godinu dana pojavile su mi se zlezde na preponama, isao sam kod lekara opste prakse i dala mi je uput da uradim urinokulturu i bris, medjutim rezultati su dobri! Godinama vec imam problem sa testisima, tj. Imam prosirenu venu na levom testisu (znatno mi je veci od desnog) ali sam prestao da kontrolisem to kod urologa jer se iskreno bojim operacije, jer sam vec imao dve (bruh na levom testisu-cistu i slepo crevo) . Imam ceste bolove u testisima i preponama, za koji dan idem da uradim spermogram i spermokulturu! Molim za savet jer moram nesto preduzeti!

    Odgovoreno: 19. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Morate uraditi laboratorijske preglede krvi i mokrace i ultrazvuk
      testisa pored onoga sto ste inace i planirali da uradite.
      nije na odmet da uradite endoskopski pregled anorektalnog predela.
      obicno su limfne zlezde u preponama reakcija organizma na neko zapalenje.