Postovani dr vukelić, molim vas za pomoć. Dobio sam mikrobiloloski nalaz brisa uretre sledeće sadržine: enterococcus u malom broju, mešana gram negativna flora u sasvim malom broju. Napisan mi je i antibiogram gde su navedeni lekovi, ali ne znam koje od njih da uzmem i počnem da pijem, a ni kako? Lekovi koji su napisani u antibiogramu su sledeći: pentrexil, palitrex, longacef, erytromzcin, garamicin, amikacilin, bactrim, clindamycin, ciprocinal, nofocin, visiren, hemomicin, amoksiklav, runac, linococin, pristinamucin, dovicin, josamycin i amracin. Unapred vam se zahvaljujem!

    Odgovoreno: 19. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Vama antibiogram nije radjen, jer bi bili markirani antibiotici koji su
      korisceni u konkretnom slicaju. Posto imate klice u malom broju i ako
      nemate tegoba, nemojte ni uzimati antibiotik.
      probajte sa dosta tecnosti, cajeva. . .