Postovani, vec sam vam jednom pisao. Imao sam operaciju varikocele pre 3, mozda tri i po meseca, posle operacije dam imao kontrolu i valjda je sve bilo ok. Na tom (levom) testisu gde je bila varikocela imam nesto kao da je testis otekao, (ili kao da je testis normalan a da je oko njega s jednje, dodnje, strane to oteklo) to stoji tako jos od operacije. I gde je rez jos uveg je tvrdo, (meni je valjda radjena neka ispodpreponska operacija) a odatle nanize ima nesto nabubrelo, valjda je to pasemenik (ili kako se vec zove neznam) jel moguce da je od operacije taj pasemenik otekao da obavija testis s dodje strane. . . ? Meni je frka sad to. . . . Ne boli me nista. . . Otim sto je to malo veliko, rekli su mi da ce se to spustiti i vratiti na normalu za 2-3 meseca. A kad napipam rukom "to" ima osecaj da su to kao vene, nizda su zbog operacije i te vene otekle, pa ce se kasnije vratiti na normalu??? Jedan moj brat je imao istu operaciju varikocele kao i ja, i kaze da je njemu tako "oteceno" bilo skoro pola godine posle operacije. Na kontorlu idem juna meseca. Na napomenem da idem u teretanu, poceo sam aktivno od prosle nedelje, da li to moze nesto da utice na stanje testisa, ili mozda zbog naprezanja i napora moze da dodje do ponovne pojave varikocele, ili neke komplikacije, s obzirom da je od operacije proslo vec 3 meseca i vise. I da kazem jos da sam isao kod lekara pre nedelju dana zbog toga sto mi je levoj nozi, blizu prepone izasla neka kuglica, doktor je reko da je to limfna zlezda valjda nabubrela, uradio sam analizu krvi, kako je doktor reko "da budemo mirni, da nije neka infekcija", i stim je sve u redu. Ici cu u ponedlejak opet kod doktora i videcu sta ce biti. Jos mi je ta zlezda uvecana. A za stanje testisa mi je doktor rekao da je tako zato sto je to tkivo seceno, ili sta vec, pa treba da prodje vreme dok se ne sredi, ali ja kolko znam nije seceno nista pri dnu testisa s dodje strane, pa da tu bude oteceno. Izvinite na ovolikom pisanju, ali stvarno se brinem. . . S brigom i nestrpljenjem ocekujem vas odgovor. . . . .

    Odgovoreno: 16. 02. 2010.

Komentari na pitanje: #53229

    • Molim vas sa koliko godina moze da se operise varikocela moj sin ima 13 godina pre tri godine poerisao je preponsku kilu a pre dve godine slepo crevo sada ima na levom testisu varikocelu, da li moze sada da se to sanira da posle ne bude kasno hvala vam unapred na razumevanju