Postovani doktore. Na mosnovu neprijatnog osecaja u donjem delu stomaka posetio sam urologa. On mi je dao upute za bris uretre, uroflow i spermokulturu. Bris uretre: pozitivan na ureaplasma urealyticum (<10 na 4) . Zatim u spermi su prisutne bakterije u vecem broju staphylococcus aureus i enterococcus spp. Na osnovu antibiograma urolog mi je prepisao ciprocinal 500mg 2x2 tokom 50 dana. (senzitivan sam na ciprofloksacin u sva tri slucaja) . Molim vase misljenje u vezi ozbiljnosti lecenja kao i o postavljenoj terapiji. Da li i devojka treba da se prekontrolise? Nisam pusac a alkohol retko konzumiram. Unapred vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 16. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Nisam siguran za 50 dana terapije ciprocinalom. To proverite. Inace mora i devojka da se testira
      i da se zajedno lecite. Za vreme lecenja odnosi sa zastitom. Posle lecenja kontrola, i vi i devojka.