Poštovani doktore, dali je neophodno izvršiti operaciju vađenja testisa koji se nije spustio? Koliko je to opasno? Nemam nikakvih tegoba, redovan sex i porodicu. Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Ne mora, ali postoji veca mogucnost maligne alteracije nespustenog testisa.
      i sto je takodjer vazno, maligno izmenjen testis u trbuhu nije dostupan pregledu, te se kasni u
      dijagnozi.
      imate mozda medjuresenje, a to je da spustite testis u skrotum bez vadjenja.