Postovani doktore bocokicu, moja sestra je prije desetak godina operisala besiku laserom, dg. Hematurija, primala je zastitne bsg vakcine, posle toga imala problema sa bakterijom proteus mirabilis, cesto davala urin na ispitivanje, posjetila urologa u drugom gradu jer je zbog pomenute bakterije bila stalno pod antibioticima. Doktor joj je prepisao urovaksom, nisam sigurna ali mislim da je u pitanju neka imuno terapija za besiku, ispila je tri pakovanja i bilo joj je mnogo bolje. Medjutim prije dvadesetak dana imala je bol u krstima i, bubregu i manji bol ispod stomaka. Dala je nalaze i u urinu su nasli eritrocite mislim da ih je bilo od 10 do 15 i maji trag. Dobila je kutiju amoksiciklina i pipena. U ponovljenom nalazu posle ispijanja antibiotika er je bilo do 3, ali imala je od 10 do 20 le. Dobila je uput za urologa, on joj je prepisao ciprocinal i orvazil i rekao ako ne bude bolje radice cistoskopiju, medjutim u nalazu urina posle prepisane dr, terapije antibiotka nalaze od 20 do 30er, ona se dobro osecala posle ove druge terapije. Pa vas molim da mi kazete sta po vasem misljenju treba odraditi sledece, da li mislite da je cistoskopija nuzna, je li moguce posle ovoliko antibiotika da nalaz bude ovakav? Prosle godine je radila eho bubrega i besike, nalaz je bio uredan. Nalaz urino kulture je sterilan. Unaprijed zahvalna!

    Odgovoreno: 15. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Vasa sestra je operisala tumor mokracne besike, a poznato je da su
      oni skloni recidiviranju. Glavni simptom tih tumora je hematurija.
      kod vase sestre u mokraci ima svezih eritrocita.
      zato joj je urolog i predlozio cistoskopiju.