Poštovani! Pošto imam problem sa prostatom (ništa opasno) ali moram pratiti psa, free psa i ratio psa nalaz a nigdje nisam našao njene vrijednosti za muškarca koji ima 60 godina. Da li bih vas mogao zamoliti da mi kažete koje su noramlne te vrijendosti? Hvala!

    Odgovoreno: 15. 02. 2010.
    • Poštovani,
      To zavisi od metode ispitivanja, ali u principu svaka laboratorija izbaci referentne
      vrednosti svake analize koja se radi pa i psa.
      uglavnom su vrednosti: -psa do 70 god. Starosti do 4ug/l
      -indeks fpsa / odnos slobodnog i totalnog psa / je manji od 0. 15