Postovani, krajem 2008 mi je pronadjena hlamidija od koje sam se nekako otkacio posle 2 ture ispijenih antibiotika (azitromicin/tetraciklini) . Medjutim zbog nje sam dobio hronicnu upalu prostate (na zadnjem pregledu doktorka mi je rekla da je zlezda nesto tvrdja sa desne strane dok zadnji ultra zvuk kaze da je normalne velicine 18 mm ali da postoji kalcifikacija) . Radio sam sve moguce testove urina pcr tehnikom, pre i posle masiranja prostate kao i spermokulturu i ni u jednom ne postoje vise bilo kakve bakterije. Ipak svakodnevne tegobe su i dalje tu (2-3 puta mesecno mokrenje u duplom mlazu, ujutru osecaj prepune besike, svakodnevna jeza u testisima, pulsiranje na uretri, itd, itd. . .) da li je moguce da imam hronicnu upalu prostate a da ona nije uvecena? Da li bih mogao sebi da skratim muke uzimanjem nekog antibiotika i pored toga sto bakterija vise nema? Da li je tacno da antibiotici vrlo tesko dolaze do prostate pa ih treba piti najmanje 6 nedelja da bi se nadali nekom pozitivnom rezultatu? Koji mi antibiotik preporucujete, kako i koliko da ga pijem ne bi li se bar malo bolje osecao. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 14. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Tacno je da je krvotok prostate spor pa u njega slabo ulaze antibiotici.
      zato vam predlazem duze koriscenje biljnih antibiotika koji nisu stetni
      kao farmaceutski proizvodi.