Postovani pisem vam drugi put u nadi da cu ovaj put dobiti odgovor. Moj problem je, da mi prilikom jakog naprezanja npr. (tvrda stolica) iz penisa iskapa par kapi bijele sluzi nalik na spermu, pa me zanima o cemu se radi i moze li biti neko ozbiljno oboljenje, inace da napomenem da nemam nikakvih drugi popratnih tegoba tipa, bolova, svraba ili neugodnog mirisa. Zahvaljujem na mogucem odgovoru.

    Odgovoreno: 14. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Novembra prosle godine sam odgovorio na slicno pitanje, pa vi proverite
      da se ne radi bas o vasem pitanju.
      kod vas se radi o prostatoreji-izlazenju mlecno bele tecnosti na usce uretre
      pri defekaciji, narocito tvrde stolice. Radi se o mehanickom istiskivanju sekreta prostate,
      koje se javlja kod atonije prostate, hronicne upale prostate i adenoma prostate.
      uradite mikroskopski pregled izlucenog sekreta, pa ako se nadju7 leukociti i bakterije,
      onda se radi o zapalenju prostate i lecenje je kao zapalenje prostate.