Pre 11 godina sam imao upalu prostate i bris uretre je bio pozitivan na chlamidiju. Posle nekoliko terapija i sporvedenih analiza bris je bio negativan. U medjuvremenu nisam osecao nikakve probleme. Pre nekoliko nedelja su mi se javili simptomi tistenja i zuljanja u predelu prostate koji su povremeni. Jave se pa nestanu na par dana i slicno. Uradio sam bris uretre na chlamidiju, ureoplazmu, i mirkoplazmu i negativni su. Takodje spermokultura je negativna. Koje bi jos testove trebao da uradim? Da li postoji test na chlamidiju iz uzorka sperme. ?

    Odgovoreno: 13. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Nadam se da ste uradili mikroskopski pregled urina i urinokulturu i
      naravno psa.
      sto se hlamidije tice, iz sperme je moguce odrediti hlamidiju.
      najsenzitivnija metoda je metoda pcr gde se vrsi detekcija dnk hlamidije
      specijalnim postupkom.
      inace, ja bih vam predlozio lecenje biljnim preparatima.