Pre 3 meseca sam imala operaciju bubrega, u kojoj mi je ciscen bubreg od cisti i ugradjen mi je stent u bubreg. Nakon izlaska iz bolnice dobila sam e. Coli, nalaz je bio cfu/ml 1000 000. Nakon toga pocela sam da pijem razne cajeve, uz savet lekara, u nadi da ce mi se bar smanjiti. Pre neki dan sam ponovo radila urinokulturu i sokirala sam se kada sam videla da u nalazu pise da se pojavila nova bakterija tkz. Citrobacter > 1000 000 cfu/ml a esheriha coli se ne vidi u nalazu. Pa me zanima da li mozete da mi objasniti sta je zaparavo ta bakterija, koji je njen uzrocnik, koliko je opasna i kako se leci? Hvala unapred

    Odgovoreno: 14. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da vam je stent odstranjen.
      citrobacter je uslovno patogena bakterija koja je cesto prisutna u organizmu a da ne izaziva
      patoloske promene.
      nalaz citrobactera kod vas u kolicini od preko 1 milion cfu/ml iziskuje lecenje antibioticima
      po antibiogramu, a ako ga nemate onda se najcesce daju cefalosporini.
      uzimajte dosta tecnosti i cajeva. Radite na jacanju imuniteta.
      predlazem i preparate iz programa cv international/kapi oxymax, urh, probiobalance/.
      www. Calivita-srb. Com