Postovani doktore, milim vas za misljenje. Vene na penisu su mi dosta izrazene pri zatezanju koze i u erekciji, a u opusteno stanju ne. Interesuje me da li je to alarmantno. Takodje bih zamolio za informaciju, da li je moguce uraditi test na hlamidiju bez uzimanja brisa? Cuo sam da postoji (pcr) metod pri kom se koristi uzorak mokrace ili krvi. Unapred se zahvaljujem i saljem srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 11. 02. 2010.
    • Poštovani,
      To sa venama je individualna stvar i nije od znacaja.
      sem iz brisa, hlamidija moze da se odredi i iz krvi elisa testom kada se odredjuju
      antitela, a najsigurnije je pcr metodom.