Pitanje za seminoma testisa. Molim vas da mi odgovorite na jedno pitanje! Moj muz je imao tumor testisa. Operisan je i dobili smo histoloski naod, a to je seminom testis i stadium. U mikroskopski naod pise da ima neke maligne kletke i zato su mu preporucili hemoterapiju. Primio je jednu dozu carboplatin 700 mg, a rekli su mu da treba posle 21 dana da primi jos jednu. On je asmaticar i malo mu je bilo lose disanje od prvu terapiju, hoce da zna dali mora da primi jos jednu ili da ostane samo na ovu jednu. Pravio je alergo test, na ovu carboplatin nije alergican, ali na jod i neke anestetike je bio i zato pitamo.

    Odgovoreno: 11. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Seminom je maligni tumor testisa koji se posle hirurskog lecenja tretira
      hemio terapeuticima po odredjenom protokolu koji je jedinstven u celom svetu, a
      odredjuje se u zavisnosti od vrste i uznapredovalosti tumora.
      terapiju propisuje onkolosko uroloski konzilijum.
      predlazem da se terapija u celosti sprovede, pogotovu sto je prvu dozu dobro podneo.