Zanimaju me dve neregularne vrednosti spermograma, odnosno sta one znace: ph 8 broj spermatozoida/ml 15. 5 to je ono sto je oznaceno crvenim u nalazu da li ima razloga za brigu? Unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Sperma je lako bazne reakcije a vrednost 8 je na gornjoj granici.
      15. 5 miliona spermatozoida u ml sperme je nesto manje od dozvoljenog / 20 miliona /.
      nadam se da ste se javili urologu. Treba naci razlog oligospermije.