Postovani, prilikom nalaza bris uretre pronadjena je bakterija staphylococcus aureus. Kakve posledice mogu da imam, obzirom da sam imamo hronicnu upalu prostate i testisa? Trenutno nemam vecih komplikacija, osim stalnog nagona za mokrenjem. Koliki je to problem izleciti?

    Odgovoreno: 11. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Staphylococus aureus je siroko rasprostranjena gram pozitivna patogena koka.
      ova bakterija normalno kolonizira kozu i sluzokozu coveka. Pri ostecenju tkiva ili
      poremecaju bakterijske ravnoteze u organizmu moze izazvati lokalne ili duboke
      infekcije.
      u vasem slucaju, posto nemate vece tegobe, nije potrebno antibiotsko lecenje,
      ali je pozeljno uzimanje probiotskih bakterija /probiotika / duze vreme i naravno
      uzimati dosta tecnosti.
      antibiotici samo u slucaju vecih tegoba i tada samo po antibiogramu.