Pozdrav. Pošto već duže vreme nemogu sa suprugom da dobijem potomstvo javio sam se na pregled. Posle urađene spermokulture otkrivena mi je bakterije stpapylococcus aureus. Interesuje me koliko je ta bakterije opasna za sterilitet i koju vrstu bolesti može prouzrokovati.

    Odgovoreno: 11. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Imate u prethodnom odgovoru nacelno o stafilokoku aureusu.
      u vasem slucaju je potrebno lecenje antibioticima po antibiogramu,
      uz maksimalno koriscenje probiotika i omega 3 nezasicenih masnih kiselina.