Kako leciti bakteriju proteus mirabilis? Dete ima 17 meseci, tacno pre godinu dana dete je dobilo 39 temperaturu, proverom urina je ustanovljeno da ima bakteriju eserihija-koli 100000. Godinu dana lecili smo je profilaksom, palitreks, galadroks pslednja dva meseca, proverom urine kulture eserihija se ne pojavljuje vec se javlja proteus mirabilis 100000. Zbog cega je doslo do toga? Sta da radimo?

    Odgovoreno: 08. 02. 2010.
    • Poštovana,
      O infekciji proteus mirabilisom je u vise navrata pisano na ovim stranama,
      pa vas molim da prelistate malo pitanja u nazad.
      inace smatram da ne morate preterati sa antibioticima, pogotovu ako dete
      nema povisene temperature.
      proteus se javlja kod snizenog imuniteta. Predlazem da detetu stalno dajete
      omegu 3 nezasicene masne kiseline i probiotike.