Postovani. Treba mi vase strucno objasnjenje i pomoc. Naime zadnjih 2-3 meseca sam imao osecaj da nakon zavrsenog mokrenja, kao da mi pomalo jos curi mokraca i u tom periodu sam jednog jutra dok sam mokrio osetio jak bol u predelu oba bubrega. Taj bol je prestao par minuta nakon mokrenja. Nista nisam preduzeo. Pre 10-tak dana ujutro samo sto sam dosao na posao, osetio sam jak bol u predelu desnog bubrega. Lazio sam po podu od bolova, dosla je hitna, da li su mi baralgetas. . . Istog dana sam uradio ultrazvuk abdomena gde su u oba bubrega konstatovani mikrokalkusi i bez zastoja u radu bubrega, sve ostalo je bilo uredu, samo je zapisano da je slezina nedostupna zbog obilja gasova. . . To je prestalo toga dana, da bi se sutradan bol vratio. Otisao sam do dz gde su ni ponovo dali inekciju i dr iz doma zdravlja mi je rekla da je u pitanju pesak i prepisala mi je baralgetas, brufen i rowatinex. Posto sam alergican na brufen, dala mi je zamenu pipem. I dalje su bolovi bili jaki i ako sam se nagutao lekova protiv bolova, prosla su 3 dana a meni nije bilo bolje. Da bi na predlog jednog prijatelja lekara uzeo da pijem palitrex. Nakon prve kapsule bol je pocela da se smiruje i sve je bilo bolje i bolje. Otiso sam za svaki slucaj kod urologa u bolnicu, ali nisam dobio nikakvo konkretno objasnjenje. Dao mi je pored ove terapije jos i prostamol da pijem, jer mi je mozda prostata pod upalom, posto se i dalje desava da kad zavrsim mokrenje, dobijem osecaj da mi curka po malo, narocito posle pranja ruku i dodira sa vodom. U isto vreme pokusavam sa zenom da dobijem drugo dete, posto sam prvo izgubio, mala je otisla sa 2 godine sa dijagnozom tumora mozdanog stabla. I uradio sam sprermogram, rezultati: zapremina 3. 2, viskozitet smanjena, koncetracija 11x10, ukupan broj 35. 2x10, leukociti 0x10*6. Motilitet a 15% , b 22% , c 6% , d 57% . Dg. Oligoastenozoospremija gr. I. Molim vas, da li je cela ova situacija prouzrokovala ovako los spermogram, ili to nema veze sa gore navedenim problemima. Sta mi je za ciniti. Treba za mesec dana da ponovim ultrazvuk i rentgen. Inace krvna slika mi je bila uredu, mokraca je imala malo svezih eritrocita i povecan hemoglobin. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 09. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Radilo se o infekciji koja je dobro reagovala na palitrex.
      pesak u bubrezima je zanemarljiva stvar.
      morate redovno uzimati velike kolicine tecnosti.
      spermogram i nije toliko los.
      predlazem fitopreparate i tecni kiseonik za poboljsanje spermograma.