Moj sestrić star 3, 5 godine, bio je zdrav i napredan dečko. Dobio je upalu gušu uz uvećanje limfnih žlezda prošlog proleća i potvržena mu je infektivna mononukleoza. Dugo je lečen antibioticima, najpre penicilinom, palitreksom, cefzilom, da bi se u julu pojavila hematurija. Nalaz urinokulture je bio uvek sterilan. U sedimentu urina se konstantno nalaze sveži eritrociti, ponekad i bledi, sa 4 - 5 le, a poslednji nalaz od pre nekoliko dana pokazuje dosta svežih er i dosta bledih, 10 - 20 le, oksalata. Urinokultura je proteus mirabillis 9. 000 klica / ml urina. Ima li značaja ovaj nalaz? Dete je veselo, nema temperaturu, a se je 8. Mene brine konstantna hematurija. Kome se javiti, sem pedijatara koji za sada nisu nam mnogo pomogli, a ni uputili na rešenje. Očajni smo. . . Pomozite nam da mi pomognemo malom luki. Uputite nas. . .

    Odgovoreno: 07. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Hematurija je kada se mokri krvava mokraca. Koliko sam ja razumeo vas sestric
      ima eritrocituriju-eritrocite u mokraci.
      proteus mirabilis u mokraci ne mora nista drugo da znaci sem smanjenog imuniteta
      organizma i nije iskljuceno da je eritrociturija bas zbog toga.
      javite se na 063 1983 742.