Moj spermogram, u zavisnosti od ustanove gde se radi, varira od 3, 5 pa do 30miliona kada sam pio proxid. Samo u klinickom centru u novom sadu mi je ustanovljena azospermija uvek kada sm kod njih radio nalaz. Cak smo i pokusali prvi put vantelesnu u klinici ivanovic kod kojih je takoce spermogram pokazao postojanje spermatozoida. Normalno, vestacku smo platili jer su nas u novom sadu odbili zbog njihovog nalaza. Interesuje me pouzdanost i tecnost rezultata spermograma u drzavnim i privatnim ustanovama, jer ja u sustini neznam koji je moj problem i kako da se lecim. Kod doktorke vinke procentualni deo spermograma je, po njenom misljenju idealan ali je sporan broj koji je nesto manji od 4 mil.

    Odgovoreno: 07. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Mislim da uopste nije bitno gde se spermogram radi-drzavno-privatno.
      broj spermatozoida je naravno bitan i u principu se smatra da ako
      je u ml ispod 20 miliona, onda to iziskuje lecenje.
      ako sam dobro razumeo kod vas je bio dobar odgovor na proxeed plus.
      ajde javite se na moj e mail pa da pokusamo razjasniti problem.